GönderenKonu: kUTLU DOĞUM HAFTASIBöyle bir Peygamber'in ümmetiyiz.  (Okunma sayısı 387 defa)

iefe66

• Site Yöneticisi
kUTLU DOĞUM HAFTASIBöyle bir Peygamber'in ümmetiyiz.
Tarih : 12-04-2013 Saat : 09:05

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz.

İmam-ı Gazali anlatıyor:

Cehennem'i dört ayaklı bir camış şekilnde yetmişbin yuları ile, her yuların halkasını da yetmişbin melek tutarak getireceklerdir. Evet, yetmişbin tanede o yular da halka bulunacaktır ki, bütün dünya demirleri bir araya getirilse, o halkanın tek demirine eşit olamaz. Her halkanın başında bir melek, beraberinde bir topuz olduğu halde bulunacaktır ki, o topuzla dağlara bir vursa dağlar paramparça olur. Yere vursa yer dağılır. O Cehennem bir ellerinden kurtulsa çok büyük olduğu için Onu kimse tutamaz. Onu gören mahşer halkı diz üstü çökecektir. Hatta dehşeti peygamberleri bile şaşkınlığa uğratacaktır. Öyle ki İbrahim, oğlu İsmail'i; Musa, kardeşi Harun'u; İsa, annesi Meryem'i unutmuş bir halde Arş'a tutunacaklardır. Her biri: "Ya Rab! Ya Rab! Nefsi, nefsi. Bugün nefsindem başka senden hiçbir şey istemiyorum" diye bağıracaklardır. Yalnız HZ.MUHAMMED (Aleyhiselatuvesselam) şöyle diyecektir:

Ümmetim, Ümmetim! Ya Rabbi! Onları Selamete erdir ve kurtar...

Bu paylaşımla bir başlıkta iki şeyi anlatmak istedim. Birincisi Peygamber'imiz ikincisi ise Cehennem'in büyüklüğü ve dehşeti. Allah bizleri Cebbar, Kahhar ve Muhtakim gibi isimlerinin tecelliği edeceği Cehennem azabından korusun. Cahannam azabından O(C.c.)'na sığınırız. Ve yine O'ndan O'na sığınırız. (Asıl anlatmak istediğim -->) Ggördüğünüz gibi saygı ve sevgi değer kardeşlerim. Böyle Mübarek, Muhteşem ötesi,kutlu şahsiyetli bir Peygamber'in Ümmetiyiz. Ne kadar şükretsek azdır. Başka hangi Ümmet'in böyle bir Peygamber'i var. Soruyorum size Ey Ümmet-i Muhammed. Her insanın sadece kendi nefsini düşündüğü
Sadece bir insanın ise ümmetini! Böylesine sevgili bir Peygamber. Peki bize O'nun Sünnetine layık olabiliyor muyuz? O(S.a.v.)'na layık bir ümmet olabiliyor muyuz? O'na layık bir Ümmet miyiz? ...

Salat u Selam Resulullah'a olsun.
Allahammü salli ala Seyyidina Muhammed
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Âli seyyidina Muhammed ...
Alemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'a
Hamd ü Sena olsun.

Allah (c.c.), Bu ümmetin ciğerine Muhammed ve
ilahi aşkının okunu saplasın inşAllah.

Allah bu ümmeti Cehennem  azabına götürecek
her türlü amellerden, günahlar muhafaza
buyursun. Şüphe yok ki O'nun azabı pek çetin
pek şiddetli olandır. Ya Rab! Bizleri
Cehenneminle yakma. Bizi Ondan koru... (Amin)